top of page
iStock-1145180840.jpg

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Warszawa

Leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem – tak zwane leczenie endodontyczne – to zaawansowana specjalność stomatologiczna zajmująca się chorobami tkanek okołowierzchołkowych i miazgi. To również jeden z najlepszych sposobów na uniknięcie konieczności wyrywania zęba. Połączenie eksperckiej wiedzy dentystycznej, zaawansowanych technik i nowoczesnej aparatury skutkuje procedurą, którą cechuje szybkość, wygoda pacjenta i wysoka precyzja.

Wykorzystanie mikroskopu w leczeniu endodontycznym umożliwia dokładne oczyszczenie kanałów zęba, dzięki czemu skraca się czas kuracji i zmniejsza liczba wizyt w gabinecie. W naszym gabinecie wykonujemy profesjonalne leczenie kanałowe pod mikroskopem z wykorzystaniem wysokiej jakości sprzętu, który redukuje nieprzyjemne dolegliwości.

 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Instagram

Czym jest leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem? Pierwotne leczenie kanałowe ma na celu usunięcie zmienionej chorobowo miazgi z komory zęba i kanałów korzeniowych. To zarówno mechaniczne, jak i chemiczne opracowanie. W przypadku leczenia kanałowego pod mikroskopem precyzja jest zdecydowanie wyższa: już podczas jednej wizyty, w ciągu około dwóch godzin w zależności od rodzaju leczonego zęba można skutecznie usunąć chorą miazgę zębową. Leczenie wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. W naszym gabinecie dbamy o to, by było w pełni bezbolesne. 

Endodoncja to jedyna szansa na uratowanie zęba z chorą miazgą. O stanie zapalnym świadczy tępy lub ostry ból, nadwrażliwość zęba czy zmiana zabarwienia. W takiej sytuacji niezbędne jest leczenie zęba kanałowo. W nowoczesnym leczeniu przy pomocy mikroskopu osiąga się zdecydowanie lepsze rezultaty przy jednocześnie krótszych wizytach i mniejszych dolegliwościach bólowych.

Zalety leczenia kanałowego pod mikroskopem?

Mikroskop stomatologiczny daje szanse na znacznie sprawniejsze leczenie zębów.

 • Leczenie endodontyczne pod mikroskopem pozwala na znacznie większą precyzję i daje dostęp do niewidocznych gołym okiem kanałów. W ten sposób można też zobaczyć dodatkowe kanały i ich zakrzywienia lub odnogi czy też złamane w kanale narzędzie. Dzięki temu jest bardziej skuteczne. 

 • W trakcie leczenia kanałowego pod mikroskopem pacjenci zgłaszają mniej dolegliwości bólowych. Leczenie zęba wywołuje mniejszy dyskomfort.

 • Co ważne dla pacjentów leczonych tą metodą, czas leczenia jest znacznie krótszy. Wystarczy jeden zabieg, najczęściej poniżej dwóch godzin, by osiągnąć trwałe rezultaty.

 • Leczenie kanałowe jest mniej inwazyjne i tańsze od usunięcia uszkodzonego zęba i zastąpienia go mostem protetycznym lub implantem.

Te czynniki sprawiają, że leczenie endodontyczne pod mikroskopem cieszy się dużym zainteresowaniem pacjentów.

Wskazania do leczenia kanałowego pod mikroskopem

Są przypadki, kiedy precyzja zawarta w leczeniu kanałowym ma szczególne znaczenie. 

 • nietypowy kształt zębów

 • nietypowe umiejscowienie zębów

 • przebyte urazy

 • wąskie i zakrzywione kanały

 • usuwanie pozostałości ułamanych zębów

W takich sytuacjach korzyści związane z leczeniem kanałowym są bardzo istotne. W przypadku niezastosowania leczenia pod mikroskopem efekty mogą być znacznie słabsze i zdarza się, że zęba nie udaje się uratować. 

Dlaczego warto wybrać leczenie kanałowe w gabinecie stomatologicznym Ósemka?

Jeśli poszukujesz pomocy specjalistów w zakresie endodoncji, jesteś w dobrym miejscu. 

 • Nasz gabinet wyposażony jest w nowoczesny sprzęt, który jest nieocenionym wsparciem w leczeniu zębów. Znamy go doskonale i wykorzystujemy jego potencjał w pełni. 

 • Stan zapalny może przebiegać bezobjawowo. Zdarza się, że pacjenci decydują się na leczenie zęba późno. W takiej sytuacji także jesteśmy w stanie zaoferować kompleksowe wsparcie.

 • Profesjonalnie dobieramy odpowiednią metodę leczenia kanałowego, która najlepiej sprawdzi się w konkretnym przypadku.

 • Wykonujemy także najbardziej skomplikowane zabiegi z zakresu endodoncji, między innymi usuwanie złamanych narzędzi, leczenie zębów o bardzo zakrzywionych i wąskich kanałach czy zamykanie perforacji.

 • Naszym celem jest to, byś mógł jak najdłużej utrzymać wyleczony ząb. To nasze najważniejsze zadanie i właśnie na tym się koncentrujemy.

 • Konsultujemy z naszymi pacjentami przebieg leczenia. Uważamy, że proces wymaga obustronnego zrozumienia i zaangażowania. Dzięki temu nasi pacjenci rozumieją, dlaczego podejmujemy poszczególne kroki i bardziej nam ufają.

 • Działamy zespołowo. Nasza klinika dentystyczna to zespół specjalistów w swoich dziedzinach. W wielu przypadkach leczenie zęba jest bardziej złożone i potrzebne jest wsparcie innych osób. Wtedy działamy wspólnie i razem wypracowujemy strategie, które przyniosą najlepsze efekty

 • Nieustannie doskonalimy nasze kwalifikacje. Pozostajemy na bieżąco z literaturą naukową i poznajemy na seminariach nowoczesne metody leczenia, które wdrażamy w naszej klinice. Dzięki temu możemy oferować naszym pacjentom zawsze najbardziej skuteczne wsparcie.

Naszym zadaniem jest przywrócić Ci komfort życia. Wiemy, jak dotkliwe są dolegliwości związane z chorą miazgą zębową. Jesteśmy w stanie Ci pomóc.

Jak przebiega leczenie kanałowe  pod mikroskopem?

Przebieg leczenia wygląda następująco:

 • Najpierw wykonuje się zdjęcia rentgenowskie w celu ustalenia liczby i przebiegu kanałów zębowych. Kiedy przeprowadza się powtórne leczenie, kanały korzeniowe są mocno zakrzywione lub w przypadku pozostawionego złamanego narzędzia wykonuje się tomografię komputerową zęba. 

 • Następnym krokiem jest założenie koferdamu izolującego leczony ząb od środowiska jamy ustnej, usunięcie chorej miazgi zębowej oraz dokładne oczyszczenie i opracowanie kanałów. 

 • Po wypełnieniu kanałów gorącą gutaperką, substancją pochodzenia roślinnego wykonuje się następne zdjęcie rentgenowskie.

Contact

I'm always looking for new and exciting opportunities. Let's connect.

123-456-7890 

bottom of page